1. června 2023

Náš vyučující Jan Bierhanzl byl k 1. červnu 2023 rektorkou Univerzity Karlovy jmenován docentem filozofie.

Habilitačním spisem Jana Bierhanzla byla kniha L´action faible. De l´éthique a la politique. Hlavní teze z knihy jsou shrnuty ve studii uvedené ve filosofickém časopise Reflexe, která je k dispozici zde.

Habilitační přednáška s názvem Neposlušnost vidění vycházela z poslední kapitoly knihy Jana Bierhanzla Estetika ambiguity. Recenze knihy, která byla zveřejněna ve filosofickém časopise Reflexe, je k dispozici zde.

"Fotografie fungují jako záznam bezpráví a tvoří tudíž jedno z médií, jeden z rámů, které nám předkládají život v jeho absolutní minulosti, jako to, za co je možné truchlit. Fotografie je též jedním z těch rámů, jež produkují a vymazávají tváře." - Neposlušnost vidění, habilitační přednáška Jana Bierhanzla.

Celý text habilitační přednášky je k dispozici ke stažení.