18. března 2024

23. epozoda Filosofického podcastu

Aleš Novák právě vydal novou epizodu svého Filosofického Podcastu. Jeho hostem byl tentokrát hudebník a filosof Ondřej Galuška.

Anotace

Rozhovor s Ondřejem Galuškou nejen o vztahu hudby a filosofie, jež završuje trilogii epizod na toto téma. Jde v něm o inspiraci coby nádech, o testování elastičnosti a použitelnosti filosofických pojmů a koncepcí, o prostorovost a tělesnost hudby oproti obvyklému chápání hudby coby časového a spirituálního fenoménu, o svérázné pojetí ducha v době, která na "ducha" nevěří a vysloveně ho popírá, ale i o humor jako způsob vyrovnávání se se zcela zjevnou absencí smyslu lidské existence. Rozhovor se týká Galuškových knih Tělo hudby (Praha, Togga 2016) a Stručný úvod do filosofie marnosti (Praha, Togga 2023).

Poslouchejte na Spotify