26. října 2022

Ernst Bloch: Filosofie naděje/ Výbor z díla

V nakladatelství Filosofia právě vychází první český výbor z díla Ernsta Blocha s názvem Filosofie naděje. Spolueditorem a spoluautorem úvodní studie je spolu s Jakubem Ortem náš kolega Jan Bierhanzl.

Více informací o knize naleznete ZDE.

Úvodní studii je možné si přečíst ZDE.

Anotace knihy:

Ernst Bloch je klasickým filosofem 20. století, kterého proslavila především práce Princip naděje. Jeho myšlení mělo zásadní vliv na tradici neortodoxního marxismu, ale také např. na československý marxisticko-křesťanský dialog. V češtině dosud nebyly dostupné žádné překlady Blochových textů, proto chce výbor tuto mezeru zaplnit. Cílem je zprostředkovat autorovy myšlenky ze zásadních oblastí jeho zájmu, jakými jsou ontologie, náboženství, politická teorie a estetika. Výbor je doplněn úvodní studií, která uvede do základů Blochova myšlení a zasadí vybrané texty do kontextu jeho díla.