1. března 2021

Stream pro uchazeče

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na studijním programu Filosofie v kontextu humanitních věd na náš Den otevřených dveří.

Setkání proběhne dne 8. 3. od 16 hodin online na platformě ZOOM. Připojit se bude možné prostřednictvím následujícího odkazu: https://cuni-cz.zoom.us/j/98824069054

Program:

Představení studijního programu garantem doc. Josefem Fulkou

Ukázková přednáška s názvem Zrod románu a jeho filosofické aspekty

Anotace: Tématem přednášky budou některé filosofické předpoklady a důsledky vzniku románového žánru. Půjde především o specifický způsob, jakým románové vyprávění reflektuje a znázorňuje lidské vědomí. Některé konkrétní prostředky, které má román v tomto ohledu k dispozici, si předvedeme na epistolárním žánru, jmenovitě na dnes málo čteném, ale strhujícím románu Clarissa od Samuela Richardsona.

Zájemcům jsou k dispozici ke stažení ukázky románu, se kterými je možné seznámit se předem.

První ukázka

Druhá ukázka